1 Suriyeli Sığınmacı Facebook'a dava açtı! | NevzatHan.Com

Suriyeli Sığınmacı Facebook’a dava açtı!

Facebook 13 Şubat 2017 - 21:46 385 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Suriyeli Sığınmacı Facebook’a dava açtı!

Almanya Başbakanı Angela Merkel ile çekindiği bir fotoğraf yüzünden başına gelmedik iş kalmayan Suriyeli sığınmacı Anas Modamani, facebook’a dava açtı.
Sosyal medya platformlarında yaptığımız paylaşımlarda ne denli dikkatli olmamız gerektiği hatırlatan bir vaka, bu defa Almanya’da yaşandı. Suriyeli mülteci Anas Modamani’nin Angela Merkel ile çekindiği bir fotoğraf yüzünden başına gelmedik iş kalmadı.
Suriyeli sığınmacı feysbuk’a dava açtı!
Almanya Başbakanı Angela Merkel ile çekindiği bir fotoğrafı feysbuk’ta paylaşan Anas Modamani, söz mevzusu bu fotoğrafın mahalli ajanslarca terörist haberlerinde kapak olarak kullanılmasıyla büyük bir şok yaşadı.
Haber ajansları ve aslolan görevli olarak gördüğü feysbuk hakkında davacı olan Modamani, bu durumu kendisi ve Suriyeli öteki hepimiz adına yapılmış büyük bir hakaret olarak nitelendiriyor.

Anas Modamani’nin avukatı söz mevzusu fotoğrafın yayılmasında ve erişilmesindeki aslolan sorumlunun facebook bulunduğunu iddia ederken, şirketi korumak için çaba sarfeden avukatlar ise, tam tersi bu durumdan kişinin kendisinin ve haber ajanslarının sorumlu bulunduğunu söylüyorlar.

Hemen hemen neticelanmayan bu davada feysbuk’un avukatları mağdur Anas Modamani’nin kendilerinden, böyle bir şeyin imkansız olduğunu onlarca defa belirtmelerine rağmen, izinsiz kullanılan tüm fotoğrafların kaldırılmasını istediğini belirtiyorlar.Nevzat
nevzathan01@hotmail.com

Webmaster | Sosyal Medya Uzmanı | Haber ve Medya Yöneticisi | Wordpress Developer | İyi Aile Babası | ♠♠ Amaçları Olmayan İnsanlar Amaçları Olan İnsanların Araçları Olurlar ♠♠

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Facebook’da Profil Ve Sayfa Doğrulama Nasıl Yapılır ?

Merhaba dostlar bu makalemizde sizlere Facebook profil ve sayfa doğurulamanın nasıl  yap...

2017 Facebook Sınırsız Sayfa İsmi Değiştirme

Merhaba arkadaşlar bugün ki yazımızda ” Facebook Sayfa Adı Değiştirme (Sınırsız) ” anlatacağız. Haydi başl...

WordPress Facebook İle Giriş Nasıl Yapılır?

Öncelikle merhaba, son dönem de oldukça gündem de olan facebook ile birlikte t&...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP