1 Kış Aylarında Nasıl Giyinmeliyiz ? | NevzatHan.Com

Kış Aylarında Nasıl Giyinmeliyiz ?

TECRÜBE KONUŞUYOR 15 Aralık 2016 - 12:41 485 KEZ OKUNDU 2 YORUM YAPILDI

Kış Aylarında Nasıl Giyinmeliyiz ?

Kış aylarında kalın ve sıkı sıkı giyinmek aslında bilinen bir hatadır.

Kış aylarında kalın giyecekler yerine ince ve kat kat giyinilmesinin daha sağlıklı olduğu uzmanlar tarafından belirtiliyor.

 Kalın giysilerin, hareket etmek gibi fiziksel aktiviteleri zorlaştırma yanında terlemeye sebep olduğunu, bunun da soğuk kış günlerinde soğuk algınlığı ve gribal hastalıklara davetiye çıkardığını söyleyen uzmanlar kış aylarında kalın ve sıkı sıkı değilde ince ve kat kat giyinilmesinin tercih edilmesini tavsiye ediyorlar.

Kış aylarında iç çamaşırı üzerine kalınca bir kazak türü giysi, bunun üzerine kışlık bir kaban şeklinde bir giyinmenin doğru bir giyiniş şekli olmadığını biliyoruz. Çünkü bu tür bir giyinmenin yürümek gibi basit bir fiziksel aktiviteyi bile zorlaştırmanın yanında, terlemeyi de kolaylaştıracağı için  (Kışın terlemek kolay üşütmeye sebep olur. Üşütmek de vücudun bağışıklık sistemini zayıflatır. Bu da başta soğuk algınlığı olmak üzere gribal enfeksiyonlara davetiye çıkarır) bu gibi rahatsızlıklara davetiye çıkarır.

Tek parçadan oluşan kalın giysilerin giyilmesi durumunda, kişinin dışarıda ve iç mekânlarda terleyeceğini hissettiği zaman yapabileceği bir şey olmayacağı , ancak ince ve üst üste giyinilmesi durumunda bir iki parçanın çıkarılarak terlemenin önüne geçilebiliriz.


KIŞIN NASIL DOĞRU GİYİNİRİM ?


 Kışın doğru giyinme şekli konusunda ise şu önerilerde bulunabiliriz  "Giyilen giysilerin mutlaka yüzde yüz pamuklu olmasına dikkat edilmeli. İç çamaşırının üzerine kalın bir kazak ve dışarı çıkarken onun üzerine kışlık bir mont ya da pardösü giyilmesini tavsiye etmiyoruz. İç çamaşırından sonra pamuklu bir gömlek, onun üzerine yine pamuklu ve kalın olmayan bir kazak ve süveter, dışarı çıkarken de ceket ve yine çok kalın olmayan bir mont pardösü giyilebilir. Havanın ve ortamın durumuna göre bir iki parçayı çıkarma şansımız olur. Ancak kalın ve tek parçadan oluşan giyecek de bu mümkün değildir. Ayrıca iç mekânda da kalın giysiler yine terlemeye sebep olur. Bu şekilde dışarı çıkıldığında ise soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara yakalanmak kaçınılmaz olur." Nevzat
nevzathan01@hotmail.com

Webmaster | Sosyal Medya Uzmanı | Haber ve Medya Yöneticisi | Wordpress Developer | İyi Aile Babası | ♠♠ Amaçları Olmayan İnsanlar Amaçları Olan İnsanların Araçları Olurlar ♠♠

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bakkal Kimdir?

Belki sizin de vardır ama yakınımda böyle bir bakkalım var... Sadece...

Kış Aylarında Nasıl Araba Kullanılır ?

Kış aylarının etkisini iyice hissettirdiği şu günlerde kar ve buz bazı sürücüler...

İlk web sitem ile maceralarım.

Merhaba arkadaşlar bu aleme yani webmaster alemine 2006 yılında bir haber sitesi ile atıldım .. ...

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU MAKALEYE YAPILAN YORUMLAR ( 2 )

  • necip 22 Aralık 2016 / 19:29 Cevapla

    şu kış şartlarında çok gerekli bilgiler gerçekten bugün -10 da bunun önemini daha çok anladım yazınız için teşekkürler.

  • Uğur 26 Aralık 2016 / 13:51 Cevapla

    Sağlıklı giyim hakkında bilgilendirici bir makale olmuş. Özellikle aralık ayında güncelliğini koruyan, kış aylarında nasıl giyinmeliyiz, başlığı altında bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler. Oldum olası kalın giyinmeyi sevemedim. İnsan o kadar kazak ve kalın montların altında boğulur gibi oluyor. Şişmiş tavus kuşu gibi hissediyor kendini =)

BU YAZIYA YORUM YAP