1 Domain alırken dikkat edilmesi gerekenler | NevzatHan.Com

Domain alırken dikkat edilmesi gerekenler

WEBMASTER 22 Aralık 2016 - 16:18 400 KEZ OKUNDU 0 YORUM YAPILDI

Domain alırken dikkat edilmesi gerekenler

Yüksek pagerank’e sahip domain veya drop domain alınırken nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatmaya çalışacağım ki bu işe soyunacak arkadaşların yoluna ışık tutsun.

– İlk olarak pagerank sahte mi değil mi bunun kontrolünü yapmak gerekir. http://www.checkpagerank.net/http://www.rankchecker.com/pagerank-checker/ adreslerinde bulunan araçlar üzerinden kontrol edebilirsiniz. Sonuç olarak fake çıkarsa pagerank değeri sahtedir

 

 


– Bazı durumlarda site pr’ı redirect ile alınmış olabilir. Yani bir anlamda fake pr olabilir. Bu tür durumlarda valid pagerank checker siteleri şaşırabiliyor. Bundan dolayı bu konumuzdaki siteler üzerinden domain adresini kontrol edip no redirection sonucunu almanız gerekiyor. http://www.webtoolhub.com/tn561352-u…n-checker.aspx adresine girip check ettikten sonra sonucun no redirection çıkması gereklidir.
 


– Sitenin backlinkleri çok önemlidir. Çünkü yüksek pr olmasını sağlayan asıl değerler backlink değerleridir. Domainin backlinklerini http://www.opensiteexplorer.org/ veya backlink checker araçları ile mutlaka kontrol etmelisiniz. Domain bu pagerank’e sahip olmasını sağlayan backlinklerini kaybetmiş olabilir. Bu ne demektir? Yani bir sonraki güncellemede mevcut pagerank değerini büyük ölçüde kaybedecek demektir.

 


– Domain index’i var mı? site:www.domainadi.com sorgusu ile domaini google üzerinde sorgulayabilirsiniz. İndeksi olmayan domainlerden uzak durun.

Wayback Machine (http://archive.org/web/) web sitesi sitelerin geriye dönük arşivlerini tutar. Sitenin arşivinde çeşitli dönemlerde çekilmiş olan snapshot görüntülerini verir. Buradaki değerleri kontrol ediniz. Alacağınız domainin arşivine bakınız. Geçmiş dönemlerde redirect uygulanmış mı? İçeriği değişmiş mi? Mutlaka kontrol ediniz.
 

 Nevzat
nevzathan01@hotmail.com

Webmaster | Sosyal Medya Uzmanı | Haber ve Medya Yöneticisi | Wordpress Developer | İyi Aile Babası | ♠♠ Amaçları Olmayan İnsanlar Amaçları Olan İnsanların Araçları Olurlar ♠♠

BU KONULAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kelime Bazlı Seo Nasıl Yapılır?

    Google Sıralamasına Olumlu Etki Eden Faktörler

BU MAKALEYE YORUM YAP

BU YAZIYA YORUM YAP